Maguskirsipuud

'Anne'- Vili valmib juuli teisel nädalal, on keskmise suurusega, südajas, tumepunane. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihas veidi kinni.
Puu on keskmise kasvuga, poolpüstine. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Dönisseni kollane’, ‘Arthur’ ja ‘Leningradi must’. Veidi talveõrn. Hea haiguskindlusega
 
'Arthur'- Vili valmib juuli teisel nädalal, on suur, laisüdajas, mustjaspunane. Viljaliha tumepunane, keskmise tihedusega, mahlane, vürtsikas. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.
Puu on tugeva kasvuga, korrapärase ümara võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Parimad tolmuandjad on ‘Leningradi must’, ‘Mupi’ ja ‘Polli murel’. Talvekindlus hea. Haiguskindlus hea.
 Foto autor: Jaan Kivistik
Foto autor: Jaan Kivistik

'Elle'- Vili valmib juuni lõpupoolel, on keskmine või suur, südajas, tumepunane. Viljaliha tumepunane, keskmise tihedusega, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.
Puu on keskmise kasvuga, laia võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Karmel’, ’Leningradi must’ ja ‘Arthur’. Talvekindlus hea, nagu ka haiguskindlus.
 Foto autor: Jaan Kivistik

Foto autor: Jaan Kivistik


'Ene' Vili valmib juuli teisel nädalal, on keskmise suurusega, ümarovaalne, mustjaspunane. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme servast veidi kinni.
Puu on tugeva kasvuga, laiuva võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Arthur’, ‘Meelika’ ja ‘Anu’. Talvekindel. Haiguskindlus hea.
 
'Karmel'- Vili valmib juuni lõpupoolel, on keskmise suurusega, ümarovaalne, punakasmust. Viljaliha tumepunane, keskmise tihedusega, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.
Puu on keskmise kasvuga, laiuva võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Arthur’, ‘Norri’ ja ‘Leningradi must’. Talvekindlus suhteliselt hea. Haiguskindlus hea.
Foto autor: Jaan Kivistik 

Foto autor: Jaan Kivistik

'Madissoni Roosa'- Vili valmib juuli keskpaigas või mõned päevad hiljem, on suur, ümar, helepunane. Viljaliha kollakasroosa, kiuline, hapukasmagus. Mahl roosakas või värvitu. Luuseeme eraldub kergesti.
Puu keskmise kasvuga, hõreda võraga. Saagikas, oma õietolmuga osaliselt viljastuv. Head tolmuandjad on ‘Leningradi must’, ‘Irma’ ja ‘Meelika’. Talvekindel ja hea haiguskindlusega
 Foto autor: Jaan Kivistik

Foto autor: Jaan Kivistik

'Meelika'- Vili valmib juuli teisel nädalal, on väikesevõitu, ümarovaalne, mustjaspunane või must. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, vürtsikas. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.
Puu on keskmist kasvu, ümara võraga. Saagikas, oma õietolmuga osaliselt viljastuv. Paremad tolmuandjad on ‘Leningradi must’, ‘Dönisseni kollane’ ja ‘Norri’. Talvekindlus keskpärane. Hea haiguskindlusega.
 Foto autor: Jaan Kivistik

Foto autor: Jaan Kivistik

'Mupi'- Vili valmib juuli keskpaiku, on suur, südajas, tumepunane. Viljaliha tumepunane, keskmise tihedusega, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.
Puu on keskmise kasvuga, laiuva võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Norri’, ‘Tontu’ ja ‘Polli murel’. Talvekindlus hea, nagu ka haiguskindlus.
Foto autor: Jaan Kivistik 

Foto autor: Jaan Kivistik

'Norri'- Vili valmib juuli keskpaiku, on suurepoolne, laisüdajas, mustjaspunane. Viljaliha tihe, tumepunane, meeldivalt vürtsikas. Mahl tumepunane. Luuseeme servast veidi kinni.
Puu nõrgapoolse kasvuga, oksad allapoole längu, keskmise saagikuse ja talvekindlusega (õiepungad talveõrnad). Oma õietolmuga ei viljastu. Headeks tolmuandjateks on ‘Meelika’, ‘Piret’ ja ‘Karmel’. Omajuursed puud annavad ka veidi juurevõsusid. Haiguskindlus hea.
Foto autor: Jaan Kivistik

Foto autor: Jaan Kivistik

'Piret'- Vili valmib juuli teisel nädalal, on väikesepoolne, südajas, läikiv, tumepunane. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.
Puu on nõrga kasvuga, ümara kompaktse võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Head tolmuandjad on ‘Meelika’, ‘Leningradi must’ ja ‘Polli rubiin’. Talvekindlus hea, nagu ka haiguskindlus.
 
'Polli Murel'- Vili valmib juuli teisel nädalal, on suur, ümar, valkjaskollase põhivärvusega, millel on roosasid triipe ja täppe. Viljaliha valkjaskollane, pehme, mahlane, hapukasmagus. Mahl värvitu. Luuseeme lahtine.
Puu on keskmise või tugeva kasvuga, keraja võraga. Saagikus keskpärane, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Leningradi must’, ’Kaspar’ ja ‘Arthur’. Talvekindlus suhteliselt hea. Haiguskindlus hea.
Foto autor: Jaan Kivistik 

Foto autor: Jaan Kivistik

'Tõmmu'- Vili valmib juuni lõpus või juuli algul, on väikesepoolne, veidi ovaalne, tume- või mustjaspunane. Viljaliha on punane, pehme, hapukasmagus. Mahl on tumepunane. Luuseeme servast kinni.
Puu on keskmise või tugeva kasvuga, laipüramidaalse võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Kaspar’, ‘Leningradi must’ ja ‘Madissoni roosa’. Talvekindel ja hea haiguskindlusega.
 
'Tontu'- Vili valmib juuli esimese nädala lõpul, on suur, südajas, mustjaspunane. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.
Puu on tugeva kasvuga, püstise tihedapoolse võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Paremad tolmuandjad on ‘Dönisseni kollane’, ‘Arthur’ ja ‘Madissoni roosa’. Talvekindlus keskpärane. Hea haiguskindlusega.
 
'Leningradi Must'- Vili valmib juuli teisel nädalal, on väikesepoolne, südajas, kantidega, punakasmust. Viljaliha on pehme, tumepunane, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihas veidi kinni.
Puu on tugeva kasvuga, laiuva võraga. Saagikas, oma õietolmuga ei viljastu. Head tolmuandjad on ‘Meelika’, ’Polli murel’ ja ‘Zorka’. Hea talve- ja haiguskindlusega.
 Foto autor: Jaan Kivistik

Foto autor: Jaan Kivistik

'Dönisseni Kollane'- Vili valmib juuli lõpupoole, on väikesepoolne, südajas või ümar, kollane, roosaka punaga päikesepoolsel küljel. Viljaliha on tihe, valkjaskollane, mahlane, hapukasmagus. Mahl on värvitu. Luuseeme viljalihas veidi kinni. Õrna viljakesta tõttu muutub kergesti pruuniplekiliseks.
Puu on keskmise kasvuga, püstjate okstega, korrapärase laipüramiidja võraga. Saagikus keskpärane, oma õietolmuga osaliselt viljastuv. Head tolmuandjad on ‘Meelika’, ’Norri’ ja ‘Madissoni roosa’, aga ka hapukirss ‘Nõmme liivakirss’. Talvekindlus keskpärane. Hea haiguskindlusega.
Foto autor: Jaan Kivistik

Foto autor: Jaan Kivistik

              
Kalendrist leiad laadad, kus me osaleme!
«
»